دیار کریمان

چرا حضرت سعدی علیه الرحمه فرموده است؟

کرمداران عالم را درم نیست                 درم داران عالم را کرم نیست

و یا در جای دیگر گفته شود:

زمــین را گـر شـوی مالک                 طـمع بــر آســمان داری

ایران کشوری مسلمان و در حال توسعه، با حکومت جمهوری اسلامی و با جمعیتی بالغ بر 000/ 500 / 77 میلیون نفر و با وسعتی بیش از 000 / 800 / 1 کیلومتر مربع در مجاورت کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه و ..... که دارای ۳۱ استان می باشد.
استان خشک و کویری کرمان پهناورترین استان در جنوب شرق کشور، با وسعتی بالغ بر  675 / 185کیلومتر مربع با مناطق بسیار محروم و طبق سرشماری ۱۳۸۵ با جمعیتی بالغ بر 500 / 755 / 2 نفر دارای ۲۰شهرستان ۵۷ شهر ۱۴۲ روستا و ۱۱۶۲۰آبادی است. کرمان استانی است در جنوب شرق ایران با شبهای زیبای پرستاره، استانی در مسیر جاده ابریشم قدیم و در مسیر فعلی کاروان های قاچاق مواد مخدر به اروپا، این استان ویژگیهای یک قاره را دارد استان کرمان با وسعتی به اندازه کشورهای سوریه، کامبوج، قرقیزستان، بزرگتر از بنگلادش، یوگسلاوی، بلغارستان، کره شمالی، کوبا، نیکاراگوئه، یونان، تونس و دو برابر کشورهای اتریش، اردن، ایرلند، پرتقال، کره جنوبی، مجارستان، گرجستان، امارت متحده عربی و صد برابر لیتوانی، بوسنی و هرزگووین، کرواسی و شش برابر ارمنستان، بلژیک، البانی، هائی تی و ده برابر کویت و هیجده برابر لبنان، قبرس، جامائیکا و ..... در حالی که منطقه ای از این استان سردترین نقطه کشور و منطقه دیگر گرمترین نقطه می باشد. در یک سو کویرهای تفتیده بی آب و علف و مملو از معادن سرشار از مواد معدنی ارزشمند است و در سوی دیگر کوهپایه های سرسبز و کوههای پر از برف و آبشارهای متعدد و منزلگاه حیات وحش. جیرفت با چهار فصلش هند ایران است و محصولات آن چشم و چراغ بازارهای داخل و خارج از کشور   کهنوج هم هند ناشناخته ای دیگر !!
بم زمردی است در دل کویر دهلیزهای پرپیچ و خم ارگش راه به بلندای تاریخ دارد و انگار که هنوز در کوچه و پس کوچه های ارگش صدای سم ستوران و چکاچک شمشیرها بگوش می رسد.
پسته طلای سبز رفسنجان و زرند به تنهایی همسنگ بسیاری از اقلام صادرات غیر نفتی کشور است و معادن زرخیز این دو شهر بی انتها، مامنی امن برای حیات وحش و مراکز دامپروری استان.
و آن راور شهری در حاشیه کویر لوت با مردمی بسیار نجیب و هنرمند که در هزاره های قبل بندرگاه آبهای نیلگون دریا بوده است و مدتهاست قالی دستبافت و ممتازش سرآمد قالیهای دست بافت دنیا بعنوان فرش کرمان شهرت جهانی دارد و نمونه آن زینت بخش موزه های بنام اروپا و آمریکاست.
شهربابک یادگار بابک پدر اردشیر بابکان است و روستای میمندش با ساختمان های سنگی در دل کوه ریشه در اعماق تاریخ دارد با مردمی اصیل و زحمتکش و بالاخره .....
سیرجان بندری است بدون دریا در ساحل کویر با منطقه آزاد تجاری دروازه استان به استان های همجوار جنوبی و غربی. معجونی است از خدمات کشاورزی و صنعت و معدن و بازرگانی با آینده ای تعیین کننده در اقتصاد کشور.
اما محرومیت بسیاری از نقاط این استان گسترده ما را بر آن داشت تا با فعالیتهای انسان دوستانه و نیکوکارانه در سطح محلی، ملی و بین المللی ضمن تعامل با همنوعان ارجمند و فداکار یاری رسان عزیزانی باشیم که با درد و رنج بسیار، نگران، امیدوار و چشم براهند.

تماس با ما

bottom logo3

آدرس دفتر کرمان: خیابان بهشتی، جنب شرکت نفت، انتهای کوچه شماره 5، پلاک 29، کد پستی:7619736333
تلفن:32476130-034، فاکس:32476131-034، همراه:09133434826
آدرس دفتر تهران: میدان آرژانیتن، خیابان خالد اسلامبولی، خیابان11، بن بست نیلوفر، پلاک1، واحد1، کد پستی:1513745713
تلفاکس:88722418-021،

تصاویر تصادفی

پیشرفت پروژه ها