نیازهای عمومی انجمن

انواع نیازها و روشها به ترتیب اولویت

آنانکه بی شک پاداش چند برابر الهی را در انجام اعمال انسان دوستانه باور دارند در گره گشایی، کمک رسانی و بخشش در راه خدا و ائمه اطهار (ع) سخاوتمند و شتابانند، پس بیایید ما نیز از این دسته باشیم

کودکان یتیم:

کودکان یتیم، بی سرپرست، بدسرپرست بیمار و نیازمند ـ تهیه سیسمونی ساده برای نوزادان، تهیه انواع شیر خشک وفق نیاز‌ـ حمایت همه جانبه از کودکان معلول ـ تأمین هزینه های تهیه سمعک و باطری سمعک کودکان ـ تأمین هزینه های گفتار درمانی کودکان ناشنوا ـ تأمین هزینه های قابل توجه کاشت حلزون ویژه نوزادان و کودکان ناشنوا (کر و لال) ـ تأمین هزینه های درمان نوزادان و کودکان بیمار ـ تأمین هزینه های درمان قلبی، عروقی و ارتوپدی کودکان ـ تأمین هزینه های دوران بارداری مادران معلول و نیازمند از جمله مواد خوراکی مناسب برای پیشگیری از نارسائیهای احتمالی خرید بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری ویژه کودکان سالم یتیم، بی سرپرست، بدسرپرست، فرزندان بیماران صعب العلاج و کودکان دارای والدین با معلولیت شدید ـ تأمین مایحتاج کودکان مستقر در مراکز شبانه روزی در تمامی زمینه ها.

دلا بسوز که سوز دل کارها بکند                               دعای نیمه شبی دفع صد بلا بکند

دارو و درمان:

یکی از اساسی ترین روش های نیکوکاری تامین هزینه های درمانی و دارویی بشرح ذیل است که می توان با وقف مقدار قابل توجهی پول و یا ... نسبت به تهیه آن اقدام نمود. تهیه نسخه های داروئی معمولی و تخصصی بیماران بویژه سرطانی ها دیابتی ها، کبدی ها، بیماران سرعی، ام. اس، کلیوی روانی و ..... خصوصاً کودکان ـ تأمین هزینه های سنگین اعمال جراحی عادی، تخصصی و فوق تخصصی بیماران ـ تأمین هزینه های انجام آزمایشات معمولی و تخصصی بیماران ـ تأمین هزینه های انجام رادیولوژی ها، سی تی اسکن، ام آر آی، سونوگرافی، نوار مغز، نوار عصب و ..... ـ تأمین هزینه های بستری بیماران در بیمارستانها ـ تأمین هزینه های دندانپزشکی کودکان، نوجوانان و جوانان مورد نظر ـ تأمین هزینه خرید کلیه، پیوند کلیه و هزینه های مراقبت بعد از پیوند بویژه داروهای اصلی و اساسی ـ تأمین هزینه های جراحی های ترمیمی افراد بویژه سوختگی ها ـ تأمین هزینه های اعضاء مصنوعی بدن افراد ـ تأمین هزینه های درمان زنان نابارور و مردان عقیم ـ تأمین هزینه صدور دفاتر بیمه ای درمان و بیمه تکمیلی افراد همراه با تمدید سالانه آن ـ تأمین هزینه فریز کردن بند ناف نوزادان (سلولهای بنیادی) ـ تهیه لوازم کمک توانبخشی معلولین و تصادفی ها، خرید عضو پیوندی از قبیل کلیه، کبد و...

ای که دستت می رسد، کاری بکن                       قبل از آنکه از تو نیاید، هیچ کار

معلولین و سالمندان:

کمک به بیماران دارای چند نوع معلولیت ـ معلولین جسمی حرکتی ـ معلولین ضایعه نخاعی (بدترین نوع معلولیت و بیماری) کمک به نابینایان ـ ناشنوایان (کرولال) ـ معلولین ذهنی ـ معلولین جسمی حرکتی ـ کمک به تحصیلات ابتدائی، راهنمائی ، دبیرستان، دانشگاه و ...... کمک به ورزش های مختلف ویژه معلولین، جهیزیه و ازدواج، جهیزیه، مسکن، تامین هزینه های نگهداری کودکان معلول، خوراک، پوشاک، لوازم بهداشتی، تفریحی و درمانی سالمندان تنها ـ عیادت و پرستاری از سالمندان ـ تأمین هزینه های تدفین و ترحیم فوت شدگان نیازمند و مجهول الهویه و .....

اشتغال پایدار:

دو گرسنه هرگز سیر نشوند جوینده علم و جوینده مال 

بیکاری یکی از اساسیترین دغدغه های معلولین توانمند می باشد ـ لذا بکارگیری معلولین در رشته های مختلف علمی و تخصصی در فضای کاری مرتبط با فعالیت های کارفرمایان بیشترین و بهترین نوع کمک رسانی است ضمناً  لازم به ذکر است طبق دستورالعملهای حمایت از معلولین در صورتیکه فرد معلول و یا مددجوی سازمان بهزیستی و کمیته امداد توسط کارفرمایی بکار گرفته شود هزینه های بیمه و مقداری از حقوق افراد براساس درصد معلولیت توسط دولت تأمین و طبق مقررات قانون کار به کارفرما  پرداخت می شود.

گفتنی است بکارگیری بسیاری از معلولین به دلیل محدودیتهای ترددی و حرکتی و برای اثبات توانمندی های خود از بازدهی فوق العاده ای نیز بر خوردارند ضمن اینکه انتخاب افراد معرفی شده و تغییر آنان از بین چند نفر وفق نظر کارفرما و از اختیارات وی می باشد. و بعنوان مثال ایجاد کارگاههای تولیدی و مونتاژ حسب توانمندی افراد از ضروریات اساسی است.

جهیزیه و ازدواج:

تهیه لوازم اساسی و ضروری ازدواج معلولین، فرزندان مراکز شبانه روزی و فرزندان خانواده های نیازمند، فرزندان بیماران صعب العلاج، فرزندان دارای والدین معلول، همراه با تأمین هزینه های معقولانه مراسم ازدواج از قبیل تأمین باشگاه، هزینه پذیرایی (شیرینی و میوه) و شام تأمین هزینه های پوشاکی  آرایشگاهی و ... بعضاً بدلیل شرایط بسیار نا مناسب و یا معلولیت تا مرحله تهیه سیسمونی نوزاد مزدوجین تحت حمایت قرار دارند.

علمی، آموزشی، تحصیلی:

تأمین لوازم التحریر ویژه فرزندان مراکز شبانه روزی فرزندان معلول، کودکان یتیم و نیازمند، تأمین کتابهای تحصیلی، کمک آموزشی، مذهبی و ..... تأسیس کتابخانه های کوچک در مراکز شبانه روزی، تأمین هزینه های ثبت نام در مدارس عادی و بعضاً وفق نیاز و شرایط بعضی از افراد معلول مراکز آموزش غیر انتفاعی، هزینه های دانشگاهی، تهیه ملزومات تخصصی دانشگاهی و...

بترس از آه مظلومی که امیدش خدا باشد!

مسکن و ابن سبیل:

با توجه به مشکل اساسی افراد مورد نظر در بخش مسکن می توان با ساخت، خرید، رهن، تکمیل، تعمیر و تجهیز مسکن، تأمین هزینه های جابجایی منازل استیجاری افراد ضمناً به دلیل مراجعه بسیاری از بیماران به شهرهایی از قبیل مشهد مقدس، شیراز، تهران بزرگ، یزد و کرمان ضرورت ساخت یک سری سوئیتهای چند واحدی ۴۰ الی ۵۰ متری در طبقات با تجهیزات ضروری و ابتدائی جهت بیماران و همراهان آنان بجای استفاده از فضاهای پارکها در هوای سرد زمستان و یا هوای گرم تابستان و برای جلوگیری از رفت و آمدهای پر خطر برای پرهیز از تحمیل هزینه های سنگین مسافرخانه ها به خانواده ها که توان پرداخت آن را نداشته و بسیاری از آنها از درمان و یا ادامه درمان باز می مانند و در نهایت به عوارض بزرگتری نیز گرفتار می شوند که شایسته آنان و هیچکس دیگر نیست.

امور ورزش:

با توجه به مستندات موجود کسب مقامهای ارزشمند محلی، ملی، منطقه ای و جهانی توسط معلولین ورزشکار در رشته های مختلف ورزشی وجود امکانات اولیه و تخصصی ورزشی می تواند ضمن ارائه بهترین کمکها به افراد در توانمند سازی معلولین نقش مؤثری داشت که در خور آوازه بلند کرمان و کرمانیست. مسلماً سرگرمی های ورزشی این افراد آنان را از نظر جسمانی، روحی و روانی تقویت خواهد کرد.

فرهنگی، هنری، زیارتی:

در صورت تأمین بودجه لازم می توان حسب توانمندی افراد نسبت به امور فرهنگی برگزاری مسابقات علمی، مذهبی را به اجرا گذاشت و با عنایت به توانمندی های غیر قابل توصیف افراد بویژه معلولین ابراز وجود کرد.

در زمینه توانمندی های ارزشمند هنری بسیاری از عزیزان با در اختیار گرفتن ابزار و امکانات مورد نیاز تخیلات ستودنی خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت که خود زمینه ساز رفع بسیاری از کمبودهاست.

تامین هزینه های اعزام سالخوردگان، معلولین مختلف و فرزندان مراکز شبانه روزی و ..... به مشهد مقدس و دیگر اماکن مذهبی و تفریحی در سراسر کشور یکی دیگر از نیازهای مردم و مورد توجه انجمن می باشد.

آزادی زندانیان:

بدلیل شرایط اقتصادی حاکم و تحمیل بسیاری از هزینه های غیر قابل گذشت از قبیل تامین مخارج سنگین درمانی، تهیه جهیزیه، تحصیل، ورشکستگی های اقتصادی و ... لازم است با تأمین بودجه لازم برای پرداخت بدهی بدهکاران در شرف زندان در قالب وامهای طولانی مدت و یا در صورت امکان با پرداختهای بلاعوض وفق شرایط فرد و جهت جلوگیری از پیامدهای اجتماعی از هم پاشیدگی خانواده ها در قالب راهکارهای مورد اشاره اقدام نمود که خود نیز یکی دیگر از راههای نیکوکاری است.

ضمناً کمک به آزادی زندانیان بدون تقصیر نیز می تواند عامل مؤثری در رفع مشکلات اجتماعی و خانوادگی باشد.

تماس با ما

bottom logo3

آدرس دفتر کرمان: خیابان بهشتی، جنب شرکت نفت، انتهای کوچه شماره 5، پلاک 29، کد پستی:7619736333
تلفن:32476130-034، فاکس:32476131-034، همراه:09133434826
آدرس دفتر تهران: میدان آرژانیتن، خیابان خالد اسلامبولی، خیابان11، بن بست نیلوفر، پلاک1، واحد1، کد پستی:1513745713
تلفاکس:88722418-021،

تصاویر تصادفی

پیشرفت پروژه ها